Havayoluyla :
Havayoluyla gelmek isteyenler Dalaman Havaalanı’na uçmalılar. Dalaman’dan Köyceğiz’e Havaş çalışmaktadır. Dilerseniz de taksiyle ya da bizim size çok taksi parası vermeyesiniz diye ayarlayabileceğimiz bir vasıtayla ekinciğe gelebilirsiniz.biz bu aktarma işinden para kazanmıyoruz. bu işi sadece misafirlerimize yardım için yapıyoruz ve misafirlerimiz dalamandan ekinciğe getirebilmiş oluyoruz. bu işin karşılığındamisafirlerimizi buraya getiren arkadaşımız işe bu iş karşılığında sizden 100 lira istemektedir. Dalaman Ekincik arası 70 km.’dir.

Karayoluyla :

Muğla- Marmaris güzergahından gelen misafirlerimiz; Fethiye’ye doğru giderken, Köyceğiz’e 13 km kala Ekincik -Kaunos- Sultaniye Kaplıcaları tabelasını gördüklerinde dönmelisiniz. bu dönüşten sonra Ekincik 35 km. uzağınızdadır. Fakat gelirken Gölün ve Ölemez dağının birleştiği yerden sizi buraya getirecek olan yol oldukça virajlıdır ve dolayısıyla o dönüşten sonra Ekinciğe gelmeniz yaklaşık 45 dakikalık bir süre alır.

Fethiye tarafından gelen misafirlerimiz. Köyceğiz içine girip Köyceğiz Gölü’ne doğru giden tek büyük yolu takip ederler. Yol, Köyceğiz’in tam merkezinde ( orada şok bim gibi marketler ve köyceğiz merkez alanı bulunur.) ikiye ayrılır. Sağa doğru dönen misafirlerimiz önce Hamitköy’e daha sonra’da Ekinciğe ulaşırlar. Hamitköy’de Ekincik tabelası vardır. Köyceğiz-Ekincik 35 km. dir ve yaklaşık 40 dakika sürer.

Karayoluyla arabasız ulaşım :

Köyceğiz’den Ekincik’e günde bir tane dolmuş kalkmaktadır. bu dolmuş sabah 09.00 da kalkar ve akşam 18.00 da ekinciğe geri döner. Bu imkan haricinde Ekinciğe toplu taşıma imkanı bulunmamaktadır. Bu dolmuşu kaçıran misafirlerimiz taksiyle Ekincik’e ulaşmak zorunda kalırlar.

Dalyan’dan Ekincik’ e geliş :
Dalyan’da nehrin tam karşısında, Çandır köyü bulunmaktadır. Çandır Köyü Ekincik’e yaklaşık 30 km. dir. Dalyan’da iken sandalla nehrin karşısına geçip oradan buraya gelebilirsiniz. Oradan buraya sizi getirebiliriz ve bunun ücreti ise 50 liradır.

Köycegiz’den Bazı Merkezlere Olan Uzaklıklar :
Köyceğiz – Ortaca…………20 Km
Köyceğiz – Dalaman……..30 Km
Köyceğiz – Marmaris……..60 Km
Köyceğiz – Muğla………….60 Km
Köyceğiz – Fethiye………..80 Km
Köyceğiz – Datça………..133 Km
Köyceğiz – Bodrum……..197 Km
Köyceğiz – İzmir…………280 Km

Köyceğize ulaşmanızın ardından keyifli bir yolculukla Ekincik’e gelebilirsiniz. Köyceğiz’den Ekincik’e karayoluyla gitmek için Hamitköy üzerinden gölün nefis manzarasını seyrederek ilerleyin… Hamitköy’den çıkıp köprüyü geçtikten sonra ilk uzun rampayı tırmandığınızda, tepede bir manzara molası verin, meraklıysanız fotoğraf çekin.

Yol gölde ayrılırken sola dönerseniz Sultaniye Kaplıcaları’na gidersiniz.

Devam ederek gölden ayrılıp orman içine doğru giden asfalt yoldan ilerleyin… Tırmanmaya başlayacaksınız…

Tepeye çıkıp, yokuş aşağı inmeye başladığınızda Ekincik koyunun nefes kesen güzelliğini görürsünüz.

Hoşgeldiniz!